Başvuru İşlemleri

  • Adaylar başvuru süresi içinde https://yosbasvuru.sdu.edu.tr/ adresinden Aday Başvuru formunu çevrimiçi (online) olarak dikkatle doldurup Aday Numaralarını çevrimiçi almalıdır.
  • Aday başvuru formuna girilecek bilgilerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir. Formun kimlik ile ilgili bilgi alanlarına, adayın pasaportundaki kimlik bilgileri değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan girilmelidir.
  • Aday başvuru formunda istenilen e-posta, adayın kendisine ait olmalı ve her aday yalnız bir e-posta kullanmalıdır. Bu e-posta ile başka adaylar adına yazışma/işlem yapılmamalıdır.

 

ADIM ADIM SDÜ-YÖS 2020

1.Online Başvuru,

2. Başvuru için gerekli e-mail adres oluşturulması,

3. https://yosbasvuru.sdu.edu.tr/ adresinden  önkayıt işleminin yapılması

4. Önkayıt işlemini gerçekleştiren adaylar tarafından mevcut e-mail adresi ve sifre ile sisteme giriş yapılması,

5. Sınav seçim ekranında sınav merkezinin ve sınav dilinin seçilerek kayıt işleminin devam ettirilmesi,

6. Ödeme işleminin yapılması (kredi kartı,havale)

7. Ödeme banka havalesi ile yapılmış ise işleme ait dekontun (ödendi makbuzu) sisteme yüklenilmesi

8. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra ilan edilen tarihlerde adaylar tarafından sınav giriş belgesinin sınav giriş belgesi butonuna tıklanarak alınması

9. Tercih ve kayıt işlemlerine dair detaylı bilgi için takip eden https://yos.sdu.edu.tr/tr  tıklayınız

10. Tercih  işlemlerini gerçekleştirmek için adaydan TC Kimlik No/Pasaport No/Suriyeli Geçici Kimlik No ve aday şifresini kullanarak https://obs.sdu.edu.tr/ adresine girmesi ve istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması beklenilmektedir.Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra tercih işlemi yapılır,başvurunun tamamlanması için adaylardan gerekli belgeleri sisteme yüklemeleri beklenmektedir.

11.Başvuru işlemleri sona erdikten sonra, asil kayıt hakkı kazanan adayların listesi https://obs.sdu.edu.tr/ adresinden duyurulur.

12. Kayıt aşaması ; adayın 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı SDÜ-YÖS takviminde belirtilen tarihler arasında bizzat üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Uluslararası Öğrenci Ofisi'ne gelerek kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir.Belirtilen kayıt tarihleri dışında gelen adaylar herhangi bir hak iddia edemezler. Asil kayıtta gerekli evraklar için https://yos.sdu.edu.tr/tr tıklayınız,

13. Türkçe dil yeterliliği husussunda adayların üniversitemizde öğrenime başlamaları için en az B1 düzeyinde Türkçe yeterliliğe sahip olduklarını belirtir bir belgeyi ibraz etmeleri beklenmektedir.